Zakład Informatyki JOTKA powstał w 1993 roku. W początkowym okresie firma zajmowała się tworzeniem oprogramowania dla serii przyrządów chemicznych opracowanych na bazie mikroprocesora 8051. Równolegle firma tworzy oprogramowanie wspomagające prowadzenie sklepów, zakładów serwisowych zakładów produkcyjnych i hurtowni. Powstają kolejno specjalizowane programy do obsługi sklepów elektronicznych i zakładów serwisowych RTV. Następnie zostaje opracowany program do prowadzenia hurtowni i zakładów produkcyjnych. Powyższe programy cechują się prostotą obsługi połączoną z bogatymi mozliwościami programów. Dzięki dużemu naciskowi na stabilne zachowanie się w sytuacjach awaryjnych sprzętu programy odznaczają się dużą niezawodnością.

Powyższe programy są opracowane w języku Clipper. Wymagają systemu MS-DOS jak również systemu Microsoft Windows 95, 98, Me, NT, 2K, XP (program uruchamiany jest w oknie MS-DOS). W chwili obecnej programy te przenoszone są na platformę Windows przy użyciu kompilatora Visual Objects.

Dodatkową działalnością firmy jest świadczenie usług w zakresie opieki nad sprzętem i oprogramowaniem klienta, instalacją i konserwacją sieci komputerowych oraz doradztwem w zakresie informatyzacji przesiębiorstw.


Zakład Informatyki JOTKA, Janusz Krawczyk
ul. Zonna 50/9 41-818 Zabrze, tel.501-415-865
Program sprzedaży HM wersja 11.63
Program UltraVNC do zdalnego dostępu